Optymalizacja, automatyzacja i informatyzacja procesów magazynowych
warsztaty praktyków
Zgłoś uczestnictwo

Broszura pdf

 
 

Miejsce i data

10-11.12.2015 r.

Warszawa

Aktualna cena

1790 zł netto / uczestnika
(cena specjalna, obowiązuje do 3.12 br.)
PROGRAM WARSZTATÓW 

1 DZIEŃ. Jacek Olszewski, Roland Krybus, Miebach Consulting

Suma Wszystkich Chorób (SWC)
To „wirtualny” model magazynu, w którym gromadzimy rzeczywiste doświadczenia i problemy, które pojawiły się podczas wielu projektów realizowanych przez Miebach Consulting w ostatnich latach. W ten sposób stworzyliśmy swoisty poligon doświadczalny, na którym pracują uczestnicy warsztatów, ucząc się praktycznego rozwiązywania problemów. Formuła warsztatów polega na połączeniu przekazu wiedzy eksperckiej z przyswajaniem metod i schematów postępowania podczas pracy nad praktycznymi zadaniami.
 
Projekt Logistyczny
Podczas najbliższej edycji Warehouse Monitor Expert Meetings przygotujemy wspólnie z uczestnikami Projekt Logistyczny w naszym magazynie SWC – począwszy od identyfikacji problemu, skończywszy na sformułowaniu projektu. Na koniec przeprowadzimy grę symulującą praktyczne aspekty realizacji projektu. W pierwszym dniu warsztatów skoncentrujemy się na Projekcie: jego przygotowaniu, przeprowadzeniu i właściwym umiejscowieniu w hierarchii działalności firmy.
 
Moduły warsztatowe
Każdy z bloków tematycznych zostanie poprzedzony krótkim wykładem merytorycznym przeprowadzonym przez specjalistów z Miebach Consulting, którzy będą również moderować część praktyczną.


 BLOK 1. Identyfikacja problemu
„Aby stwierdzić, gdzie boli, trzeba zbadać wiele miejsc.”


W „wirtualnym” magazynie SWC uczestnicy przeprowadzą audyt logistyczny, w ramach którego zidentyfikowane zostaną obszary problemowe i kierunki dalszego działania oraz zainicjowany zostanie projekt logistyczny.
Uczestnicy dowiedzą się: BLOK 2. Formułowanie projektu
„Aby uzyskać dobrą odpowiedź, trzeba dobrze zadać pytanie.”

Na bazie wyników audytu z bloku 1 sformułowany zostanie przez uczestników Projekt Logistyczny oraz przygotowany zostanie przetarg na przeprowadzenie wybranych działań w ramach projektu.
Uczestnicy dowiedzą się: BLOK 3. Realizacja projektu
„Aby ominąć pułapki, trzeba przewidzieć, gdzie one mogą się pojawić.”

Uczestnicy wezmą udział w grze symulacyjnej, w której zespoły będą rozwiązywać proste zadanie praktyczne z zastosowaniem zasad obowiązujących w realizacji projektów.
Uczestnicy dowiedzą się:  
2 DZIEŃ. Jerzy Majewski, GS1

DZIEŃ SPECJALNY: Główne pytania i najważniejsze odpowiedzi przed, w trakcie i po wdrożeniu systemu informatycznego wspierającego procesy logistyki magazynowej
Studia przypadków wdrożeń w polskich przedsiębiorstwach

BLOK 1. Kilka podstawowych zasad udanego wdrożenia BLOK 2. Efekty wdrożenia systemów w różnych firmach i różnych branżach – studia przypadków konkretnych wdrożeń, wybrane realizacje, wymiana branżowych doświadczeń uczestników

Organizator